Uyarı Çerezler bu sitede en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için kullanılmaktadır. Devam ederseniz, bu siteden çerezleri almayı kabul ettiğinizi varsayıyoruz. Tamam

Hakkımızda

Elmas Nargile, 1972 yılından bugüne nargile dostlarının, meraklıların, koleksiyoncuların bildiği ve özellikle aradığı bir marka.
Türkiye’mizin her ilindeki pek çok kafe, kahvehane ve otelde Elmas Nargile markasına rastlarsınız.
Son yıllarda, yurt dışındaki nargile meraklıları ve koleksiyoncuları giderek artan bir şekilde Elmas Nargile markasını aramaktalar.
Batı ve Orta Avrupa’ya, S. Arabistan’a, İran’a ve Mısır’a doğrudan nargile göndermektedir. Nargile imalatının ustası Ahmet Elmas’ın sözleriyle, Elmas Nargile’nin “marka” olma yolunda ilerlemesinin en önemli nedenlerini sıralayacak olursak 

  • Nargilelerimizin Osmanlı figürleri taşıması,
  • Klasik yöntemlere sadık kalınarak imal edilmesi,
  • Eski el sanatları ve el işçiliği ile tek tek işlenmesi,
  • Şişesinden ağızlığına, ser’inden marpucuna, kalpağından tablasına kadar kaliteli malzemenin kullanılması,
  • Nargile parçalarının yapımında gösterdiğimiz işçilik hassasiyeti,
  • Ustalarımızdan gördüğümüz ve öğrendiğimiz sanatı geliştirmemiz,
  • Sizlerin “Elmas Nargile” ürünlerini beğenmeniz,
  • Nargile dostlarına,

İşimize, sanatımıza ve geleceğe kuşaklara duyduğumuz saygı sayesinde kaliteli nargileler yaparak sizlerle beraberiz. Nargile, İpekyolu ile Hindistan’dan Orta Asya’ya gelmiştir.
Oradan İran, Arabistan Yarımadası’na gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu sayesinde Orta Avrupa, Batı ve Kuzey Afrika’ya yayılmıştır.
Nargile yolculuğuna her ne kadar Hindistan’dan başladıysa da, bugünkü zerafetini, ihtişamını, güzelliğini ve şöhretini Osmanlı Döneminde kazanarak, yeniden doğmuştur.
Osmanlı, nargileyi özenle, sabırla, sevgiyle işlemiş ve altın, zümrüt, yakut, elmas gibi değerli taşlarla süslemiştir.
Bugün nargile aynı ihtişamı ve güzelliği ile hala Türklerin kalitesi ve adıyla beraber anılmakta ve aranmaktadır.
Osmanlı nargileleri standart orta boy olup, Elmas Nargile tarafından yapılan orta boy nargileler o dönemi yansıtmaktadır.
Fantezi işlemeli olan büyük boy nargileler ise, günümüz bilgisi ve araçları ile klasik dönem motiflerinin bir arada kullanılması sayesinde yeni eserler çıkarılmasıdır.
Nargile, sindirim sistemini hızlandıran bir sohbet aracıdır. İşin doğrusu olarak nargile marpucunun, keçi derisi olması gerekir; çünkü keçi derisinin nikotin emme özelliği bulunmaktadır.
Ağızlığın iç kısmının mis kokulu kızılcık ağacından olması gerekir; çünkü ağızda daha güzel bir tat bırakır.
Elmas Nargile tarafından yapılan nargilelerin hepsinde marpuç keçi derisinden, ağızlık içi kızılcık ağacından yapılmaktadır.
Elmas Nargile tarafından el sanatına dayalı, işlemeli nargileler hem standart cam şişe, marpuç, ağızlık ve ser ile hazırlanabilmekte, hem de kristal cam şişe, özel imalat marpuç, fantezi işlemeli kabartma ser, istenilen ismin yazıldığı gümüş kabartma ağızlık gibi özel parçalar kullanılarak, nargile sevenlere farklı nargile seçenekleri sunulmaktadır.
Nargile ve nargile parçalarının bakım ve tamirini yapmaktadır.
Özellikle, zor bulunan ve “nadide parça” olarak nitelenen, antika sayılan kehribar ağızlıkların tamirini garanti vererek yapmaktadır.
Nargile dostu iseniz, Elmas Nargile ürünlerini görmelisiniz.

 

    

Haberdar Olun

Özel indirimlerimiz ve promosyonlarımızdan haberdar olabilmek için email adresinizi giriniz.